Czym pracujemy

Czym pracujemy

W trosce o zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa wykonywanego leczenia, wyposażyliśmy nasz gabinet w wysoce specjalistyczny sprzęt, umożliwiający przeprowadzenie skomplikowanych, lecz bezbolesnych zabiegów stomatologicznych.


Quantiflex MDMPrepStartSoproLifeCrystal 1200Volux 21CDiplomat Consul 310Karl Kaps SOM 62CalajectSleeperOne 4CSN Max 70 HF/DCCarestream CS 2200VistaScan MiniVDW Silver ReciprocRaypex 5Endy 6200OzonyTron XSystem B i Obtura MAXAssistina 301 plus

Urządzenie umożliwiające podanie pacjentowi mieszaniny podtlenku azotu (gazu rozweselającego) i tlenu droga wziewną, w celu uspokojenia i zrelaksowania się na fotelu stomatologicznym. Mieszanina gazów jest podawana przez maseczkę o owocowym zapachu, zakładaną na nos, a pacjent jest cały czas przytomny. Metoda ta jest szczególnie polecana u dzieci, osób dorosłych bojących się znieczulenia i wizyt u dentysty, u osób z silnym odruchem wymiotnym i nadpobudliwych.

Piaskarka abrazyjna - urządzenie do bezbolesnego opracowania ubytków próchnicowych w zębach bez użycia wiertła. Sprężone powietrze z drobinkami tlenkiem glinu jest kierowane za pomocą specjalnej dyszy na leczonego zęba. Zabieg jest cichy i bezbolesny - nie ma wibracji, nieprzyjemnych doznań, dźwięków i stresu związanego z użyciem wiertła. Użycie piaskarki znacznie zmniejsza ryzyko nadwrażliwości pozabiegowej.

 

Detektor ubytków (kamera wewnątrzustna) Soprplife to coś więcej niż tylko zwykła kamera - umożliwia ona lekarzowi skuteczniejszą komunikację z pacjentem, ale daje również możliwość zobaczenia szczegółów niewidocznych gołym okiem. Pozwala na rozróżnienie zdrowych tkanek zęba od tych objętych procesem próchnicowym i uwidocznienie ich na ekranie monitora.

Lampa do wybielania zębów. Połączenie światła lampy i specjalnego żelu wybielającego, którym pokrywane są zęby daje możliwość wybielania zębów bezpośrednio na fotelu stomatologicznym, bez konieczności noszenia nakładek wybielających. Efekt wybielania jest widoczny po zabiegu, a intensywność wybielania zależy od stężenia procentowego użytego preparatu do wybielania oraz od struktury zęba i rodzaju przebarwień.

Urządzenie umożliwiające wykonywanie cyfrowych zdjęć: pantomogramu, cefalometrycznego, tomografii wolumetrycznej szczęk i żuchwy, tomografii wolumetrycznej stawów skroniowo-żuchwowych oraz zatok obocznych nosa. Tomografia wolumetryczna (CBCT) redukuje promieniowanie rentgenowskie nawet 10-krotnie w stosunku do tradycyjnej tomografii (CT).

Unit stomatologiczny firmy Chirana Dental wyposażony w monitor umożliwiający wizualizację efektów leczenia i bezpośrednią analizę wykonanych zdjęć rentgenowskich, Dla zwiększenia komfortu pacjenta woda w kubeczku i końcówce dmuchawki jest podgrzewana, co eliminuje nieprzyjemne doznania, szczególnie u osób z nadwrażliwością zębów. Unit wyposażony jest także w kamerę wewnatrzustną, która umożliwia ocenę stanu uzębienia i daje możliwość zaprezentowania go pacjentowi.

Użycie mikroskopu daje lekarzowi stomatologowi nowe możliwości terapeutyczne, podnosząc jakość wykonywanych zabiegów oraz komfort pracy lekarza. Zastosowanie dużych powiększeń w połączeniu z silnym, odpowiednio skupionym światłem pozwala na wykonywanie czynności, które bez wykorzystania mikroskopu nie byłyby możliwe. Dotyczy to: odnalezienia ujść dodatkowych kanałów, udrożnienia kanałów uważanych bez powiększenia za niedrożne oraz prawidłowego opracowania tych, które mają nietypową budowę anatomiczną. Mikroskop umożliwia usuwanie z kanałów złamanych  narzędzi endodontycznych, zamykanie perforacji , leczenie resorpcji wewnętrznej i zewnętrznej, wykonywanie zabiegów chirurgii endodontycznej oraz wielu innych precyzyjnych zabiegów wymagających dobrej widoczności i oświetlenia.

Znieczulenie komputerowe Calaject to najnowsze urządzenie duńskiej firmy RONVIG do bezbolesnego znieczulenia sterowanego komputerowo. Sekretem działania systemu są inteligentne rozwiązania pozwalające na delikatne wprowadzanie roztworu znieczulającego. Calaject idealnie kontroluje parametry przepływu zgodnie z ustawieniami odpowiedniego programu dostosowanego do rodzaju zabiegu stomatologicznego. Zabezpiecza w ten sposób przed bólem powodowanym rozpieraniem tkanek. Nawet znieczulenia podniebienne mogą być wykonywane bez uczucia dyskomfortu i bólu.

Urządzenie umożliwiające kontrolowane przez mikroprocesor podawanie środka znieczulającego. System ten analizuje opór tkanek i dostosowuje ciśnienie tak, aby nie przekroczyło granicy odczuwania bólu. Dzięki temu sam proces jest krótki i bezstresowy. Przyczyną bólu przy aplikowaniu znieczulenia tradycyjną strzykawką jest rozpieranie tkanek – płyn znieczulający jest wtłaczany pod ciśnieniem co "rozpycha" tkanki i jest odczuwane jako ból o różnym natężeniu. Sleeperone 4 działa zupełnie inaczej. Płyn jest aplikowany z prędkością fizjologiczną, tzn. taką, która pozwala tkankom na bieżąco wchłaniać dostarczany płyn – nie tworzy się wysokie ciśnienie, dlatego nie ma przykrego odczucia rozpierania dziąsła. Komputer cały czas kontroluje, czy tempo aplikacji jest właściwe, co skutecznie przyczynia się do wyeliminowania bólu.

Punktowy aparat rentgenowski do wykonywania zdjęć rentgenowskich bezpośrednio na fotelu. Jest idealnym narzędziem do dokładnej i szybkiej diagnostyki.

Punktowy aparat rentgenowski do wykonywania zdjęć rentgenowskich bezpośrednio na fotelu. Jest idealnym narzędziem do dokładnej i szybkiej diagnostyki.

Skaner pamięciowych płyt obrazowych VistaScan Mini do szybkiej diagnostyki zdjęć rentgenowkich. 

Mikrosilnik endodontyczny przeznaczony do pracy z narzędziami rotacyjnymi podczas leczenia kanałowego.

Endometr wykorzystywany do leczenia endodontycznego.

Mikrosilnik endodontyczny z wbudowanym endometrem do leczenia kanałowego z zastosowaniem narzędzi rotacyjnych.

Urządzenie pomocne w leczeniu opryszczek, aft, owrzodzeń, kieszeni przyzębnych, zapaleń przyzębia, utrudnionego wyrzynania zębów mądrości, suchego zębodołu i wielu innych dolegliwości.

Obtura Max i System B to urządzenia do wypełniania i termoplastycznej kondensacji gutaperki w kanałach podczas leczenia endodontycznego.

Urządzenie do czyszczenia wewnętrznego i konserwacji końcówek stomatologicznych.

Assistina

Home Czym pracujemy

Media Społecznościowe

Kontakt

Medica Centrum Edward Kisiel

Aleje Zwycięstwa 11
21-200 Parczew

tel. (83) 355 02 12
kom. +48 690 652 868

@. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 539-102-71-40

Nasza lokalizacja


Aleje Zwycięstwa 11, 21-200 Parczew

Tel:  (83) 355 02 12
Kom:  +48 690 652 868
Mail: rejestracja@medicacentrum.com.pl