Dezynfekcja i sterylizacja

Dezynfekcja i sterylizacja

W celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym pacjentom stosujemy procedury, które mają na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z zakażeniami. Do elementów podnoszących bezpieczeństwo zalicza się używanie:

  • jednorazowych rękawiczek
  • jednorazowych ślinociągów i ssaków
  • jednorazowych śliniaczków
  • jednorazowych osłonek na czujnik RVG
  • jednorazowych kubków do płukania ust
  • jednorazowych igieł
  • jednorazowych osłonek na kamerę wewnątrzustną
  • jednorazowych osłonek na lampę polimeryzacyjną

Przed wizytą dla każdego pacjenta przygotowany jest zestaw sterylnych narzędzi, który jest otwierany, gdy pacjent siada na fotel. Po wizycie narzędzia są dokładnie myte, dezynfekowane, zamykane zgrzewarką w jednorazowych rękawach papierowo-foliowych, a następnie sterylizowane w autoklawie. Powierzchnie takie jak: podgłówek i siedzisko fotela, blaty, asystor, obudowa unitu, lampy oświetlające, klawiatura i myszka komputera, urządzenia sterujące dezynfekowane są chusteczkami i sprayem bakterio- wiruso- i grzybobójczym. 

Wszystkie zestawy z narzędziami sterylizowane są w autoklawie parowym. Sterylizacja spełnia wymogi europejskich standardów i jest najpewniejszą metodą zapobiegania zakażeniom. Proces ten kontrolowany jest każdorazowo przez komputer wbudowany w autoklaw oraz przez odczynniki chemiczne wkładane za każdym razem do autoklawu. Raz na miesiąc wykonywany jest test biologiczny poprawności sterylizacji (inkubacja posiewu drobnoustrojów). Poprawność procesów sterylizacji dokumentowana jest poprzez zapis w pamięci komputera śledzącego proces sterylizacji w autoklawie.


Mocom Millenium BAptica Plus BDurr Hygosonic

MillenniumBAutoklaw medyczny przeznaczony do sterylizacji wszelkiego rodzaju wsadów do zastosowań w gabinetach stomatologicznych. 

aptica plus bAutoklaw medyczny przeznaczony do sterylizacji końcówek stomatologicznych.

hygosonicPodgrzewana myjka ultradźwiękowa do szybkiego czyszczenia i dezynfekcji instrumentów, materiałów pomocniczych, protez itp.

Home Dezynfekcja i sterylizacja

Media Społecznościowe

Kontakt

Medica Centrum Edward Kisiel

Aleje Zwycięstwa 11
21-200 Parczew

tel. (83) 355 02 12
kom. +48 690 652 868

@. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 539-102-71-40

Nasza lokalizacja


Aleje Zwycięstwa 11, 21-200 Parczew

Tel:  (83) 355 02 12
Kom:  +48 690 652 868
Mail: rejestracja@medicacentrum.com.pl