Pracownia Echokardiografii i USG

Pracownia Echokardiografii i USG

Badanie echokardiograficzne i USG

Sprzęt do wykonywania badania:

ECHOKARDIOGRAF VIVID S6

vivid s6Jest to najwyższej jakości, całkowicie cyfrowe urządzenie ultrasonokardio-graficzne z Dopplerem ciągłym, Pulsacyjnym, Kolorowym i Power Dopplerem wyposażonym w funkcję drugiej harmonicznej oraz pełne oprogramowanie kardiologiczne i najnowszą gamę głowic elektronicznych tj.:

  • głowicę przezbrzuszną
  • głowicę kardiologiczną
  • głowicę liniową.

Echokardiografia jest techniką diagnostyczną, która pozwala na uzyskiwaniu obrazu serca i wielkich naczyń oraz przepływu krwi przy użyciu ultradźwięków.

Badanie to umożliwia, w sposób nieinwazyjny, ocenę struktur anatomicznych serca. Możliwość uzyskania, dzięki badaniu echokardiograficznemu, wyjątkowych informacji o budowie i czynności serca, brak narażenia na promieniowanie jonizujące i możliwość powtarzania badania, doprowadziły do powszechnego stosowania echokardiografii właściwie we wszystkich rodzajach schorzeń układu krążenia. Pozwala ocenić ruch mięśnia sercowego i zastawek wewnątrzsercowych, a także przepływ krwi w obrębie przedsionków i komór serca i dużych naczyniach krwionośnych.

Badanie wykonuje się ambulatoryjnie, nie wymaga ono specjalnego przygotowania przez pacjenta. Przed badaniem można normalnie jeść i pić.

Badanie jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla osób w każdym wieku - także dzieci i kobiet w ciąży. W razie potrzeby można je powtarzać wielokrotnie i nie niesie to za sobą dodatkowego zagrożenia dla pacjenta.

Home Pracownia Echokardiografii i USG

Media Społecznościowe

Kontakt

Medica Centrum Edward Kisiel

Aleje Zwycięstwa 11
21-200 Parczew

tel. (83) 355 02 12
kom. +48 690 652 868

@. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 539-102-71-40

Nasza lokalizacja


Aleje Zwycięstwa 11, 21-200 Parczew

Tel:  (83) 355 02 12
Kom:  +48 690 652 868
Mail: rejestracja@medicacentrum.com.pl