Wykonywane badania

Wykonywane badania

BTL 08 LT ecgBadanie elektrokardiograficzne (EKG)

Sprzęt do wykonywania badania:

 • BTL-08 LT  12-KANAŁOWY aparat EKG
 • BTL-08 SD 12-KANAŁOWY aparat EKG

Badanie elektrokardiograficzne (EKG) rutynowo wykonywane jest w przypadku prawie wszystkich chorób serca.

EKG to zapis czynności elektrycznej serca, która rejestrowana jest w ściśle określonych punktach na powierzchni ciała. Dzięki dużej liczbie czujników (elektrod) umieszczonych na nadgarstkach, kostkach i klatce piersiowej możliwe jest określenie różnych zmian zachodzących w sercu wraz z przybliżoną ich lokalizacją (np. miejsce niedokrwienia serca lub miejsce przebytego zawału mięśnia sercowego).


 

btl holterBadanie EKG metodą Holtera

Sprzęt do wykonywania badania:

 • BTL EKG CardioPoint-Holter H600 - 12-KANAŁOWY HOLTER EKG
 • HOLCARD 24 W 3-KANAŁOWY HOLTER EKG ORAZ REJESTRATOR ASPEKT 700

Badanie to służy ocenie czynności elektrycznej serca. Umożliwia rejestrację zaburzeń rytmu i przewodnictwa, ocenę pracy rozrusznika serca oraz nieprawidłowości w ukrwieniu mięśnia sercowego dzięki zastosowaniu wielogodzinnej rejestracji zapisu EKG w warunkach normalnej aktywności badanego.

Wskazaniami do wykonania badania są:

 • Diagnostyka zaburzeń rytmu.
 • Ocena skuteczności leczenia antyarytmicznego.
 • Ocena czynności sztucznego rozrusznika.
 • Ocena niedokrwienia mięśnia sercowego.

Badanie rejestruje czynność serca podczas normalnego dnia (praca, codzienne czynności domowe, aktywny wypoczynek, sen). Rejestrator posiada przycisk "EVENT", służący do sygnalizowania przez badanego odczuwanych dolegliwości. W czasie rejestracji prowadzony jest dziennik pacjenta, do którego wpisuje się wykonywane czynności i dolegliwości zaznaczając godzinę, w której wystąpiły. Badany przy zakładaniu rejestratora informowany jest o terminie zgłoszenia w celu zdjęcia aparatu. Wynik badania przekazywany jest w formie opisu, z dołączonymi wykresami (zapisem czynności elektrycznej serca w wybranym czasie).

W czasie trwania rejestracji obowiązuje zakaz kąpieli i pryszniców, nie wolno również używać poduszek i koców elektrycznych oraz manipulować w rejestratorze.


 

btl holter abpm24-godzinny pomiar ciśnienia krwi Holter RR

Sprzęt do wykonywania badania:

 • Holter ABPM z rejestratorem i zintegrowanym oprogramowaniem
 • HOLCARD CR-07 - HOLTER RR, SYSTEM NIEINWAZYJNEJ DŁUGOTRWAŁEJ REJESTRACJI ZAPISÓW RR KRWI ORAZ REJESTRATOR CR 07

Metoda 24-godzinnego monitorowania ciśnienia w warunkach ambulatoryjnych umożliwia kontrole jego zmienności, a ponadto cechuje się znamiennie wyższym prawdopodobieństwem postawienia prawidłowej diagnozy.

Nadciśnienie tętnicze jest najczęstszą przyczyną rozwoju choroby niedokrwiennej serca i udarów mózgu.

Do postawienia rozpoznania niezbędne jest kilkakrotne powtarzanie pomiarów ciśnienia tętniczego w trakcie kilku wizyt. Pomiar w gabinecie lekarskim uniemożliwia obserwacje zachowania się ciśnienia tętniczego w trakcie codziennych aktywności w godzinach nocnych i porannych. 

Do pomiaru ciśnienia tętniczego Holter RR krwi używa się specjalnego automatu umożliwiającego pomiar ciśnienia przez całą dobę. Badanie polega na pomiarze ciśnienia w dużych tętnicach, w krótkich odstępach czasu. Przy pomiarze ciśnienia tętniczego krwi wyróżnia się ciśnienie maksymalne, czyli skurczowe oraz minimalne, czyli rozkurczowe. Ciśnienie tętnicze nie powinno przekraczać 140/90 mmHg.


 

BTL Treadmill 1502182138 originalPróba wysiłkowa

Sprzęt do wykonywania badania:

 • CYKLOERGOMETR KETTLER E3,
 • RUCHOMA BIEŻNIA ELEKTRYCZNA BTL-770M,
 • REJESTRATOR DO POMIARU CIŚNIENIA I SATURACJI SUNTECH TANGO M2,
 • PROGRAM KOMPUTEROWY CARDIOPOINT

kettler e3Badanie wysiłkowe EKG (inaczej test wysiłkowy EKG - próba wysiłkowa) wykonuje się na a bieżni ruchomej bądź cykloergometrze rowerowym i polega ono na ocenie zmian zachodzących w sercu podczas wysiłku fizycznego.

Badanie na bieżni z ruchomym chodnikiem polega na miarowym marszu przy stopniowym zwiększaniu szybkości przesuwu taśmy i wzrostu kąta jej nachylenia.. 

Próba wysiłkowa na „rowerku” polega na stopniowym zwiększaniu obciążenia przy utrzymaniu stałej prędkości pedałowania.

W czasie wysiłku mogą w zapisie EKG pojawić się zmiany, które nie występują w zwykłym, spoczynkowym badaniu EKG. Badanie wykonuje się przy podejrzeniu choroby wieńcowej (częste bóle w klatce piersiowej), po zawale serca, po zabiegu rozszerzania zwężonych tętnic wieńcowych za pomocą balonu lub założeniu sprężynki rozszerzającej chorą tętnicę (tzw. stent), po operacji serca (by-pass) aby ocenić, czy nastąpiła poprawa ukrwienia serca.

Przed próbą wysiłkową badany nie powinien palić papierosów, spożywać posiłku, pić mocnej kawy czy herbaty. Dotychczas przyjmowane leki należy przyjąć lub odstawić zgodnie z zaleceniami lekarza kierującego na badanie.

 

Home Wykonywane badania

Media Społecznościowe

Kontakt

Medica Centrum Edward Kisiel

Aleje Zwycięstwa 11
21-200 Parczew

tel. (83) 355 02 12
kom. +48 690 652 868

@. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 539-102-71-40

Nasza lokalizacja


Aleje Zwycięstwa 11, 21-200 Parczew

Tel:  (83) 355 02 12
Kom:  +48 690 652 868
Mail: rejestracja@medicacentrum.com.pl